Black Friday – czy to najlepsza okazja na zakupy? 

Wielkimi krokami zbliża się ulubiony piątek wielu z nas. Black Friday od 2015 roku zaczął nabierać rozpędu także w Polsce. Zapożyczona od Amerykanów wyprzedaż przedświąteczna przyciąga tłumy. Dobrze jest zadać sobie pytanie, czy Black Friday to najlepsza okazja na zakupy. Na pewno warto kupić elektronikę. Już wyjaśniamy dlaczego. Rozwiejemy też wątpliwości co do innych okresów wyprzedażowych.

 

Black Friday

Być może zabrzmi to niedorzecznie, ale planując większe zakupy, najlepiej jest wziąć pod uwagę rozkład świąt. Istotne są też komercyjne oferty takie jak ,,Czarny piątek”, Cyber Monday lub Allegro Black Week. To wtedy najbardziej spadają ceny. Niektórzy błędnie zakładają, że z zakupem nowego laptopa czy telewizora opłaca się poczekać do stycznia, gdy są kolejne wyprzedaże. To jednak nie sprawdza się. Towar jest już wybrakowany po Black Friday i po prostu sklepy wyprzedają to, co wciąż im zalega w magazynie. Zatem, czy Black Friday to najlepsza okazja na zakupy? Zdecydowanie warto kupić elektronikę, bo ceny są rzeczywiście konkurencyjne.

Trzeba przy tym uważać na promocje. Sklepy prowadzą zaciętą rywalizację o klienta, więc na długo przed Bożym Narodzeniem zasypują nas reklamami. W tej sytuacji nie jest łatwo wybrać najlepszą z dobrych ofert. Z pomocą przychodzą aplikacje i porównywarki cen online. Nawet jeśli nie jesteście zwolennikami zakupów przez internet, warto po prostu porównać ceny. To gwarancja taniego zakupu, szczególnie elektroniki. W tym przypadku przyda się też sprawdzić datę produkcji interesującego nas sprzętu. Co roku pojawiają się nowe, ulepszone modele, chociażby telefonów czy tabletów. Oznacza to, że ceny starszej wersji spadają. Wyłapanie momentu czyszczenia magazynów to świetna okazja, by sporo zaoszczędzić.

Czy Black Friday to najlepsza okazja na zakupy? Zdecydowanie tak! Warto kupić elektronikę, ale żeby wyszło naprawdę tanio, trzeba zachować zdrowy rozsądek.

UWAŻAJCIE

Najważniejsze to obserwować ceny! I zanim kupicie coś w sklepie, to dokładnie przeszukajcie internet! Niestety, ale ceny towarów w niektórych sklepach są specjalnie zawyżane przed wyprzedażą, aby zrobić „wielką promocję”. Dlatego miejcie oczy szeroko otwarte i nie dajcie się nabrać!

Korzystajmy z internetowych porównywarek cen i czytajmy opinie internautów. To oszczędność pieniędzy i nerwów w razie zakupu czegoś, co jednak nie spełnia naszych oczekiwań.

Życzymy Wam cierpliwości ze sprawdzeniem cen i oby udało Wam się upolować coś w wymarzonej cenie!

 

To może Cię zainteresować: Cofnięty licznik! Facet sprawdził, jaki faktycznie przebieg ma jego auto!

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *