13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz!

Wszyscy żyjemy zwykłym życiem i nie dostrzegamy zadziwiających futurystycznych wynalazków, które są już wśród nas.

Kto wiedział, że drony mogą być używane jako kije do selfie, ludzie mogą drukować domy 3D, a jedna kurtka może ochronić cię przed gorącem i mrozem?

Nośniki danych stają się mniejsze, a ich pamięć staje się większa.

Mały szklany dysk wymyślony przez grupę naukowców z University of Southampton wraz z naukowcami z Uniwersytetu Technicznego w Eindhoven, jest w stanie przechowywać ponad 360 terabajtów danych.

Płyta została stworzona za pomocą procesu o nazwie femtosekundowy zapis laserowy. Technologia została wprowadzona w 2013 r., a naukowcy nadal udoskonalają swój wynalazek.

Pracownicy budowlani zamierzają drukować domy mieszkalne 3D.

Pierwszy w historii drukowany w 3D dom znajduje się w Teksasie. Został zbudowany w ciągu 24 godzin za mniej niż 4000 USD. Po tym udanym eksperymencie firma uzyskała oficjalne pozwolenie na wykorzystanie technologii budynków 3D i chce rozpocząć masową produkcję domów. Firma chce skupić się na biednych krajach Ameryki Południowej.

Ubrania odpowiednie na każdą pogodę.

Niewielka grupa naukowców z różnych krajów stworzyła uniwersalną tkaninę odpowiednią zarówno na upalną, jak i zimną pogodę. Tkanina zauważa zmiany temperatury: zapewnia niewielką izolację, gdy jest ciepło i zwiększa izolację w odpowiedzi na niższe temperatury. Najbardziej ekscytujące w tej tkaninie jest to, że działa ona całkowicie pasywnie, co oznacza, że ​​człowiek nie musi niczego zmieniać, może po prostu cieszyć się pogodą!

W Japonii odbędzie się masowa produkcja latających samochodów.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #1

Ten projekt jest eksperymentalny, ale japońscy twórcy mają nadzieję, że do 2020 roku będą latające taksówki z dronami w Tokio. Wynalazcy chcą tworzyć samochody, które wylądują w pionie, a ich prędkość będzie wynosiła około 200 km na godzinę.

Tymczasem USA wyprzedza Tokio i już w październiku ruszy przedsprzedaż pierwszego latającego samochodu. Za produkcję latającego pojazdu odpowiada

. Aby móc lecieć takim autem, trzeba będzie mieć licencję pilota.

Jednym z najbardziej przyjemnych „efektów ubocznych” tego wynalazku, będzie zmniejszenie ruchu w dużych miastach. Mamy nadzieję, że korki znikną całkowicie i nie pojawią się w powietrzu.

Można już wydrukować pizzę 3D.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #2

Ludzie mówią, że to jest smaczne! Nowoczesna technologia jest gotowa zmienić życie gospodyń domowych. W USA istnieją już drukarki 3D, które mogą drukować czekoladę i naleśniki. Jest też nowe urządzenie, które może drukować ciasto, ravioli, ciasteczka, a nawet pizzę.

Drony, które zamieniają się w kije do selfie.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #3

Zdjęcia wykonane przez drony można nazwać pewną sztuką. W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy w stanie zrobić takie zdjęcia. We Włoszech opracowano drony przeznaczone do autoportretów. Ta latająca kamera jest mała i można ją nosić przy sobie. Obawiamy się, że regularne kije do selfie stały się już staroświeckie.

Ramki, które pozwalają na poruszanie się obiektów w zwolnionym tempie, są używane jako dekoracja wnętrza.

Slow Dance to nowy gadżet, który spowalnia upływ czasu. Ten wynalazek może być użyty do dekoracji domu lub biura. Każdy obiekt umieszczony w tej ramce zaczyna się poruszać w zwolnionym tempie, a specjalne podświetlenie LED miga około 80 razy w ciągu 1 sekundy. W rezultacie pojawia się efekt stroboskopowy.

Wszystkie urządzenia staną się uniwersalne.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #4

Czas jest bezcenny. Aby nie tracić czasu na stacji kolejowej, George Barratt-Jones, człowiek z Holandii, zaprasza ludzi do ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. Istnieje wiele korzyści z tego. Możesz podkręcić mięśnie, rozgrzać się, a nawet zdobyć szalik. Wynalazca stworzył hybrydę stacjonarnego roweru i maszyny dziewiarskiej. To proste: jeździsz i robisz na drutach szal na raz.

Inżynier z Holandii używa obwodu neuronowego, aby wpuścić kota do środka.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #5

Arkaitz Garro, inżynier oprogramowania z Amsterdamu, stworzył gadżet, który identyfikuje tylko twarz jego kota i wpuszcza go do domu. Kiedy jego kot Bobis chce wejść do środka, specjalne narzędzia wyczuwają ruch, a aparat robi zdjęcie i wysyła je na platformę rozpoznawania obrazu. Jeśli się zgadza, Garro otrzymuje powiadomienie informujące go, że na zewnątrz jest kot, który chce wejść.

Na międzynarodowym lotnisku we Francji znajdują się gry wideo. Można też spotkać salon gier na lotnisku w Dallas.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #6

Teraz pasażerowie nie będą się nudzić między lotami. Istnieją stanowiska z PS4, z Xboxem, które są otwarte codziennie do 22.00. To zupełnie nowy eksperyment, który podobno odnosi sukcesy.

Reklama staje się osobista.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #7

Zawsze otrzymujemy mnóstwo różnych reklam i może to być naprawdę denerwujące. W Japonii specjaliści ds. Marketingu postanowili udoskonalić ten proces, używając specjalnych czujników, które identyfikują płeć, skanując swoich uczniów, a sztuczna inteligencja odczytuje ich reakcję na reklamę. W mgnieniu oka ta nowa technologia może zidentyfikować produkt, który może być interesujący (na przykład tusz do rzęs) dla osoby i zareklamować ją.

Drony już zastąpiły modelki na wybiegach.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #8

Pierwszą marką modową, która używała dronów, była firma Dolce & Gabbana. Po pierwsze, użył dronów do modelowania swoich torebek. W 2018 roku podczas pokazu urządzenia te zastępowały wszystkie modele i pokazywały sukienki i inne stroje. Dziś to tylko przedstawienie, które przyciąga uwagę ludzi. Ale co by było, gdyby drony całkowicie zastąpiły modele na wybiegach w przyszłości?

Niewidomi ludzie „widzą” dzieła sztuki za pomocą specjalnych rękawiczek.

Zdjęcie 13 niesamowitych technologii, które sprawiają, że przyszłość jest teraz! #9
źródło: https://vimeo.com/263492865

Wiosną 2018 r. W Pradze miała miejsce eksperymentalna wystawa dzieł sztuki w wirtualnej rzeczywistości. Większość odwiedzających składała się z osób niewidomych i niedowidzących. Twórcy stworzyli serię modeli 3D znanych posągów, od Davida po Wenus z Milo. Odwiedzający zostali zaproszeni do umieszczenia specjalnych rękawiczek, aby „dotknąć” przedmiotów, a nawet „poczuć” różnicę między różnymi rodzajami materiałów. Każda rękawica VR miała 10 urządzeń, które powodowały wibracje w niektórych częściach dłoni podczas zbliżania się do wirtualnego obiektu. Naukowcy chcą, aby ich rękawiczki były używane w szkołach dla niewidomych dzieci, żeby mogły „dotknąć sztuki”. Do dzisiaj niewidome dzieci były nauczane przy pomocy dotykowych obrazów, które nie odzwierciedlają dokładnie rzeczywistości.

https://vimeo.com/263492865

Podobne Posty

Zostawić odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *